Marble & Granite s.r.o. – Predaj a montáž kameňa v online svete

Ako zacieliť veľmi špecifickú cieľovú skupinu a následne získať jej dôveru, tak aby vás oslovila v online svete? Toto bola naša stratégia pre Marble & Granite s.r.o.

3X

dlhší čas zotrvania na stránke z reklám ako z organickej návštevnosti

4,07€

priemerná cena konverzie

200%

zvýšenie návštevnosti webu

Klient

Marble & Granite s.r.o. je spoločnosť, ktorá sa špecializuje na predaj a montáž prírodného kameňa. Majú zákazníkov na Slovensku aj v Česku a ich práca zdobí napríklad niekoľko ministerstiev v Bratislave, alebo chaty v Jasnej. Každá budova je unikátna a tak isto aj práce od Marble & Granite s.r.o.

Ciele

Získavať klientov a objednávky pomocou webstránky marble-granite.sk. Najskôr je však potrebné ľudí na stránku dostať, a potom ich presvedčiť o prvotriednej kvalite prác Marble & Granite s.r.o. Našou úlohou bolo práve nájsť spôsoby ako dostať cieľovú skupinu na web. 

Výzvy

Predaj kameňa a jeho montáž je veľmi špecifický trh, pre veľmi špecifických zákazníkov. Jedná sa buď o developerov alebo o samotných majiteľov budov. Tento trh nie je veľký a bolo potrebné ho veľmi dobre zacieliť. Taktiež, dostať ľudí na web je iba polovica úspechu a bolo potrebné zabezpečiť, aby sa návštevníci webu zmenili na potenciálnych zákazníkov, ktorí prejavili záujem o spoluprácu.  

Stratégia

  • vytvoriť kampane vo vyhľadávaní, s kľúčovými slovami, ktoré budú odrážať vyhľadávania potenciálnych zákazníkov
  • maximálne využiť remarketing, keďže proces rozhodovania pri takomto type nákupu môže trvať týždne
  • využiť obrázky pri reklamách, tak aby vyhľadávajúci okamžite videli kvalitu práce Marble & Granite s.r.o.
  • využiť inteligentné bannerové reklamy pre zacielenie publík, ktoré budú konvertovať
 

Výsledky

Návštevnosť stránky stúpla o viac ako 200% percent. Taktiež relevancia reklám bola výborná, pretože návštevníci zostávali na webe oveľa dlhšie ako pred spustením reklám. No náš hlavný cieľ bolo získavať leady a objednávky. To sa nám taktiež úspešne darilo a cena za lead bola na úrovni 4€.

Ste pripravený začať?

A spoločne vytvoriť kampane, ktoré budú mať úspech?